Dilek Birgen

İşletmeci, gazeteci, psikolog. İstanbul’da doğdu. İlkokulu Pendik İlköğretim okulunda, ortaokul, lise öğrenimini Kadıköy Anadolu Lisesinde 1989 yılında tamamladı. ITU Turizm Otelcilik mezunu. Sonraki yıllarda bir dönem Kalkan Otel'de müdürlük yaptı.

1990-1994 yılları turizm sektöründeki çalışmalarını kendi işini kurma sebebiyle sonlandırdı. Ticarete atıldı. 1994 sonu Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal'da ilk iç giyim mağazasını açtı. Ardından Caddebostan'da dış giyim mağazası ve Etiler'de güzellik Merkezini faaliyete geçirdi.

Sağlıklı beslenme ve spora olan ilgisi sebebiyle radyo sohbetlerine katıldı. Radyo Best FM ve Radyo TGRT'de sağlıklı beslenme üzerine programlar yaptı. Ticari alandaki faaliyetleri 2003 yılına kadar sürdü. Daha sonra şimdiki eşi Mehmet Birgen'le ortak arkadaşları Murat Murathanoğlu vasıtasıyla tanıştı. Mehmet Birgen ilk tanıştıkları gün onları Bodrum tershanesinde inşa edilmekte olan Club Catamaran'ı görmek için götürür. İleride Dilek Birgen inşa edilen o clubu işletecektir. 2 yıl içerisinde Mehmet Birgen ile evlenirler. Alp Ve Maya adlarında biri erkek, biri kız iki çocukları olur.

Dilek Birgen 14 yıldan beri Club Catamaran'ı başarıyla işletmekte. Club Catamaran Avrupa'nın sayılı clublerinden. Dünyanın en ünlü yerli ve yabancı; dj ve sanatçılarıyla her yıl partiler düzenlemekte. Dilek Birgen; gece hayatında club idare eden tek kadın işletmeci. Yıllardır başarıyla bu alanda adından söz ettirmekte.

University of Phoneix'te 4. Sınıf Psikoloji öğrencisi.İki yıla yakın bir süredir, Habertürk Pazar Eki'nde Türkiye ve dünyadan başarılı isimlerle röportaj yapmakta. Rahmi Koç, Bülent Eczacıbaşı, Oya Eczacıbaşı, Ciğdem Simavi, Demet Sabancı, Türkan Sabancı, Caroline Koç, Zaha Hadid, Kirk Douglas, Bo Derek, Marina Abromovich ve daha birçok ünlü isimden oluşan 70’e yakın başarılı röportajı mevcut. Yakında tüm röportajlarını topladığı bir kitap projesi var. Her Cumartesi, Habertürk Cumartesi Eki'nde "Dilek Birgen'le Güzellik" adı altında Medikal Estetik ve Güzellik üzerine köşesi yayınlanmakta.

Bir yılı aşkın bir zamandır ünlü markalara yaptığı organizasyonlarla, adından söz ettirmekte. Rolls Royce, Bee Goddess ve Tiffany&Co çalıştığı markalardan sadece bir kaçı.

24. Haziran. 2016 tarihinde; Haliç Kongre Merkezi’nde Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği(NEYAD) yararına Dilek Birgen’in düzenlediği iftar yemeğinin onur konuğu Emine Erdoğan'dı. İftarı organize eden Dilek Birgen tarafından karşılanan Erdoğan, iftar öncesi tüm masaları tek tek dolaşarak geceye katılan yaklaşık 400 davetliye 'hoşgeldiniz' dedi. İftara aralarında Zülal Zorlu, Reyhan Kalyoncu, Feryal Gülman, Vustat Dogan, Ciğdem Simavi, Demet Sabancı Çetindoğan, Elif Dürüst, Sema Basa, Saba Tümer, Beyza Arslan ve Zehra Neşe Kavak gibi çok sayıda isim katıldı.

Sosyal Medya Hesapları